Sıkça Sorulan Sorular

KARGO

İade/arıza başvurusu için verilen kargo kodu geçersiz. Yeni kargo kodunu nasıl alabilirim?

İade/arıza taleplerinde ürün gönderimi için verilen kargo gönderi kodları, kargo firmalarının sistemlerinde 10 gün boyunca geçerlidir. 10 gün içinde gönderim yapmadığınız durumda “Hesabım – Siparişlerim” sayfasından başvuruda bulunarak yeni bir gönderi kodu alabilirsiniz.
Tekrar iade kodu alabilmeniz için ürününüzün size teslim edildiği tarihten itibaren başlayan 14 günlük sürenin geçmemiş olması gerekir. Eğer bu süre geçtiyse herhangi bir işlem yapılamamaktadır.

Adresime yakın kargo şirketi yok, siparişimi nasıl teslim alacağım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları genellikle Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapar. Eğer bulunduğunuz yerde kargo şubesi yoksa, orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır. Kargo firmalarıyla iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Hepsiburada’da belirtilen ürün tedarik süreci ve kargo ücretleri il, ilçe merkezleri için geçerlidir. İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimi yapılamaz, yapılsa da ekstra bir kargo ücreti talep edilebilir.İade/arıza taleplerinde ürün gönderimi için verilen kargo gönderi kodları, kargo firmalarının sistemlerinde 10 gün geçerlidir. 10 gün içinde gönderim yapmadığınız durumda “Hesabım – Siparişlerim” sayfasından başvuruda bulunarak yeni bir gönderi kodu alabilirsiniz. Tekrar kod alabilmeniz için ürününüzün size teslim edildiği tarihten itibaren başlayan 14 günlük sürenin geçmemiş olması gerekir. Eğer bu süre geçtiyse herhangi bir işlem yapılamamaktadır.

Kargo firması iade gönderimi almaya gelmiyor

Kargo firması kurye operasyonunu günlük olarak düzenlediğinden, ürün gönderim işlemleriniz için günlük kurye talebi iletmeniz gereklidir. Örneğin kurye talebinizi dün ilettiyseniz ve kargo firması ürünü almaya gelemediyse, bugün kurye talebinizi tekrar iletmeniz gerekir.

SİPARİŞ

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizi "Hesabım" sayfasındaki “Siparişlerim” bölümünden görebilir, ürünlerinizin durumunu sipariş statülerinden takip edebilirsiniz.

Kargo takip numarasını nasıl alabilirim?

Siparişiniz kargoya verildikten sonra, paketiniz kargo firması tarafından kayıt altına alınır ve "taşıma irsaliyesi" kesilir. Kargo takip bilgileri kargo takip sistemlerine aktarıldıktan sonra web sitemizde “Hesabım – Siparişlerim” sayfasında ilgili siparişin yanında yer alan “Kargo Takip” bölümünden veya ilgili kargo firmasının “Gönderi Takip” alanından ürününüzün takibini kolayca yapabilirsiniz. Kargo takip bilgilerinin oluşması kargo firmalarının yoğunluklarına göre gecikebilir.

Siparişim neden onaylanmadı?

Siparişiniz belli ödeme ve güvenlik durumlarda iptal edilebilir ya da onaylanmayabilir. Siparişinizin onaylanmamasının nedenleri şunlar olabilir;

EFT/havale ödemeleri:
Siparişinizi oluştururken ödeme tipi olarak EFT/havaleyi seçip ödeme işleminizi gerçekleştirdiyseniz, ödemeniz hesaplarımıza henüz yansımamış olabilir.
Sipariş numaranızı ödeme esnasında dekontun açıklama kısmına yazdığınızda Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası ve Akbank'ın internet şubesinden hesaplarımıza yapılan ödemeler 30 dakika içerisinde; Yapı Kredi, İş Bankası ve TEB hesaplarımıza yapılan ödemeler ise havalenin geliş sırasına göre 1 iş günü içerisinde onaylanır.

Güvenlik kontrolü:
Firmamız ya da bankanız, gerekli gördüğü durumlarda sipariş onayı için sistemde kayıtlı olan telefon numarasından kredi kartı sahibine ulaşmaya çalışır. Böyle bir durumda, telefon numarasına ulaşılamazsa, kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak için sipariş onaylanmayıp iptal edilebilir.
Sipariş iptaliyle ilgili bilgiler, sipariş sahibinin üyeliği sırasında kayda alınan e-posta adresine gönderilir. Siparişlerinizin banka tarafından onaylanabilmesi için bankanızda ve Hepsiburada’da kayıtlı kişisel bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz. Kargo takip bilgileri kargo takip sistemlerine aktarıldıktan sonra web sitemizde “Hesabım – Siparişlerim” sayfasında ilgili siparişin yanında yer alan “Kargo Takip” bölümünden veya ilgili kargo firmasının “Gönderi Takip” alanından ürününüzün takibini kolayca yapabilirsiniz. Kargo takip bilgilerinin oluşması kargo firmalarının yoğunluklarına göre gecikebilir.

Ödeme ve Güvenlik

Bilgim olmadan kredi kartımdan çekim yapılmış. Ne yapmalıyım?

Kişisel bilgilerinizin güvenliği, Firmamız için en önemli konulardan biridir. Eğer bilginiz dışında kredi kartınızdan harcama gerçekleştiyse; Hızlı ödeme profilinizle bu işlem yapıldıysa ilk olarak kayıtlı ödeme profilinizi silin, Şifrenizi değiştirin ve ardından iletişim sayfamızdaki e-posta adresimizden yahut telefon numaramızdan bize ulaşın. Kredi kartınız firmamızın bir siparişinde ödeme aracı olarak kullanıldıysa aşağıdaki İletişim sayfamızda bulunan telefon numaramız üzerinden yahut e-posta adresimiz üzerinden lütfen bize ulaşın. Bilginiz dışında verilen siparişlerde; Ürünler tedarik sürecindeyse sipariş iptal edilir. Ürünler kargoya verilmişse paket kargodan geri çekilir ve kredi kartı sahibine ücret iadesi yapılır. Ürünler teslim edilmişse kredi kartı sahibi olarak bankaya harcama itirazında bulunmanız gerekir.

Kredi kartımdan çift çekim yapılmış, ne yapabilirim?

Sipariş oluşturma aşamasında bağlantı sorunları nedeniyle kredi kartınızdan fazla tutar çekildiyse; işlem tarihi, işlem tutarı ve ödeme dekontu bilgilerini ileterek bize ulaşabilirsiniz. Verdiğiniz bilgiler finans departmanımız tarafından incelenir ve fazla çekim tespit edilir edilmez kredi kartınıza geri ödeme yapılır.

Ödeme aşamasında sorun yaşıyorum. Ne yapabilirim?

Ürünü sepete ekledikten sonra ödeme aşamasında sorun yaşıyorsanız, bu sorunun nedeni şunlar olabilir: Kredi kartı/banka kartı bilgilerinizi hatalı/eksik girmiş veya kartınız bakiye yetersizliği vb. durumlar nedeniyle onaylanmıyor olabilir. 3D secure ile ödeme yapmayı tercih ediyorsanız, kayıtlı cep telefonu bilginiz güncel olmayabilir. Ürünün stok durumu değişmiş ve ürün tükenmiş olabilir. Sistemsel anlık bir sorun yaşanıyor olabilir.
Sizin için buradayız. Herhangi soru ve önerileriniz için lütfen Bize Ulaşın!

Ana Menü